O nás

Jmenuji se Ivana Dastychová a narodila jsem se  v roce 1966 v Kladně, kde také doposud žiji. Do tajů paličkování jsem byla uvedena v patnácti letech během tří krátkých setkání krajkářkou pí Tomajerovou z Vysočiny. Protože paličkování i paličkovaná krajka mě velice zaujali, pokračovala jsem dále, ale již jenom jako samouk. Vzhledem k tomu, že jsem se stále snažila v tomto oboru dozvědět a naučit se více, našla jsem si kontakt na pí Alenu Třešňákovou. Od té jsem se naučila několik nových vzorů a technik a hlavně jsem od ní získala kontakt na VSUŘ Praha (Vzdělávací spolek uměleckých řemesel). Zde jsem v roce 2004 absolvovala u pí Jany Křepelové kurz Ručně paličkovaná krajka, prostřednictvím kterého jsem získala osvědčení s celostátní působností. Jelikož jsem se ještě potřebovala naučit krajku navrhovat a kreslit, absolvovala jsem kurz ve VSUŘ Praha u pí Ivy Proškové, kde jsem opravdu hodně naučila a zároveň jsem využila možnosti získat rekvalifikaci v tomto oboru. Závěrečnou rekvalifikační zkoušku v oboru ruční krajkářka se zaměřením na krajku paličkovanou jsem úspěšně vykonala 25.5.2008. Protože jsem se od pí Ivy Proškové opravdu hodně naučila, absolvovala jsem nyní kurs “tvorba půdic” opět u pí Ivy Proškové zakončený osvědčením s celostátní platností 18.1.2009.

Své získané vědomosti se snažím předávat dál. Velmi ráda se účastním různých předváděcích akcí nebo i výuce paličkování. Zúčastnila jsem se několika předváděcích akcí na 2.ZŠ Kladno, 4.ZŠ Kladno a OD Tesco Kladno (většinou tematicky zaměřených na Velikonoce nebo Vánoce). V březnu a dubnu 2008 jsem měla výstavu v Malé galerii Středočeské vědecké knihovny v Kladně. V červnu 2009 jsem s dalšími krajkářkami vystavovala ve Vlastivědném muzeu ve Slaném.

V případě zájmu o předvádění paličkování na jakýchkoli akcích nebo o výuku mne kontaktujte telefonicky nebo E-mailem viz. Kontakt.

Všechny moje výrobky jsou prodejné originály chráněné autorskými právy. Jejich porušení je trestné.